Geranium - Pink Grapefrugt Håndsprit
Luksus håndsprit
Geranium – Pink Grapefrugt Håndsprit er en helt nu lækker hudplejende håndsprit.
Siden du er her på Ginbutikken.dk så kender du med stor sansynlighed allerede Henrik Hammer – Henrik er manden bag Old English Gin, Geranium og Geranium 55, Frederiksberg London Dry Gin, Old English Sloe Gin.
Han har siden landet lukkede ned i marts 2020 fortsat sin gin produktion, men sideløbende med dette har han udviklet en håndsprit i den helt luksusiøse ende af skalaen.
Normal håndsprit lugter ofte af sure sokker og tørrer din hud ud – det gør Geranium – Pink Grapefrugt håndsprit IKKE, tværtimod efterlader den din hud blød og ren – det naturlige olier fra Geranium og Pink GRapefrugt gør at din hud bevarer sin fugtighed, samtidigt med at den afsprittes. Dine hænder og hud vil fremstå flot velplejet og udermere dufte helt fantastisk.
Lad den fine flakon pynte på badeværelset, glæd dig over at have den med i hånd- eller toilettaske eller brug den som den perfekte værtindegave anno 2020.

Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.