WOW! G’vine har gjort det igen..igen
June by G’Vine Watermelon er ikke en almindelig gin! Den er lavet af druer fra Frankrig, som giver den en rund og blød smag. Den er også infuseret med vandmelon, som giver den en delikat og sommerlig smag.
June by G’Vine Watermelon gin er perfekt til at nyde på en varm sommerdag, enten alene eller blandet med din yndlingsmixer. June by G’Vine gin er den ultimative sommer gin.
Den er sød og frugtig. Vigtigst af alt – smager den himmelsk!
Prøv den sammen med en tør tonic. Vi anbefaler:
Imperdibile – Dry Bitter Tonic – Brug Dry Bitter Tonic, hvis du synes at June er for sød. Den kan være med til at give lidt bitterhed til de mange søde frugter.
Fever-Tree – Mediterranian – Hvis du bare er vild med ginnens sødme, og ønsker at få frugtnoterne frem i din gin. Så anbefaler vi Fever-Trees Mediterranian. Også smid forpokker nogle bær ned sammen med 🙂
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.